Własny biznes czyli zarabianie na samego siebie

509

Decyzja o tym, aby otworzyć swoją własną działalność nie należy do najprostszych decyzji w naszym życiu. Ludzie obeznani w temacie, mający do czynienia z prowadzeniem firmy dobrze wiedzą, że praca dla samego siebie wydaje się kolorowa, ale tylko wtedy gdy obserwujemy ją z zewnątrz. Wiele osób marzy o tym aby uwolnić się z pracy na etacie, która jak elastyczna i luźna by nie była, to i tak nas kontroluje. Sztywne ramy czasowe i  praca od dzwona do dzwona są powodami przez które ludzie chcą przejść na samozatrudnienie.

Z czym to się je

Tak jak napisaliśmy wyżej, mnóstwo osób marzy o tym aby przestać pracować na kogoś. Denerwuje ich ściśle określona ilość godzin w miesiącu, które muszą zostać przepracowane. Denerwuje ich bycie czyimś podwładnym, tłumaczenie się z każdej drobnostki. Wydaje nam się, że praca dla samego siebie daje wolność. Wolność która przejawia się tym, że nikt nas nie kontroluje. Nie mamy przełożonego, nie musimy nikomu się tłumaczyć, nikt nie narzuca nam ile mamy pracować, tym bardziej nikt nie każe nam pracować od konkretnej godziny do konkretnej godziny. Niestety im bardziej zagłębimy się w temacie tym bardziej okaże się, że nie wszystko jest takie kolorowe. Mimo wielu spraw które mogą zniechęcić, mimo czasu który jest wymagany na rozkręcenie własnej działalności do takiego stanu w którym zaczniemy zarabiać, bardzo dużo osób decyduje się na założenie działalności i wystartowanie z pracą na własną rękę. 

Co robić na początku? Gdzie szukać pomysłu na biznes?

Te pytania są najprawdopodobniej najczęściej zadawanymi pytaniami przez osoby które mają w planach założenie własnego biznesu. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, głównie z tego powodu, że możliwości jest tak naprawdę nieskończona ilość. Co przykre, możliwości jest aż tak dużo, że taka analiza przytłoczy każdego kto myśli o rozpoczęciu pracy na własną rękę. Otworzenie własnej działalności dla jednych osób będzie dosyć łatwe, a dla innych bardzo trudne. Najłatwiej będzie to zrobić osobom posiadającym duże ilości pieniędzy. Mając duży wkład własny dochodzimy do momentu w którym pieniądz robi pieniądz, dlatego mamy ułatwione zadanie. Podobnie będzie w przypadku osób które mają doświadczenie w jakiejś branży. Weźmy na przykład mechanika który pracował lata w małym warsztacie samochodowym. Po pierwsze taka osoba bardzo dobrze zna się na wykonywanej przez siebie pracy. Druga sprawa, zna się mniej więcej na tym jak wygląda posiadanie własnej działalności.

5/5 - (3)