Dropshipping – pigułka wiedzy

265

Dropshipping stopniowo staje się bardzo popularnym pojęciem i coraz więcej osób poszukuje szczegółowych informacji na ten temat. Jest to specyficzny model logistyczny wykorzystywany do sprzedaży internetowej. Obejmuje przeniesienie odpowiedzialności za cały proces transportu na dostawcę. Oznacza to, że sklep internetowy nie posiada własnych produktów i magazynów, a jedynie współpracuje z firmami zewnętrznymi w celu realizacji przekazywanych do niego zamówień. Niektóre zalety tego rozwiązania są oczywiste – nie ma kosztów magazynowania i nie ma potrzeby inwestowania w towary (które mogą być sprzedawane lub nie), dzięki czemu ryzyko finansowe jest znacznie zmniejszone. Dodatkowo przekazanie logistyki podmiotom zewnętrznym ułatwia prowadzenie biznesu. Oczywiście nie oznacza to, że sprzedaż bezpośrednia ma same zalety.

Prowadź własny biznes bez dużego kapitału

Założenie firmy zazwyczaj wymaga pewnej inwestycji, a jeśli chodzi o sklep, to inwestycja jest znacząca – do realizacji zamówień potrzebna jest cała infrastruktura, a także pomysły na towary i sklepy internetowe. Jednocześnie sprzedaż bezpośrednia pozwala „ciąć” większość kosztów Twojej firmy. Jedyne wydatki, które musisz ponieść na początku, to wydatki związane z obsługą i transportem strony sklepu. Oznacza to, że w zasadzie każdy może sobie pozwolić na taki biznes. Co ważniejsze, brak dużych wydatków oznacza, że możesz szybko zobaczyć zwrot z inwestycji i zacząć cieszyć się zyskami.

Prowadź swój biznes zawsze i wszędzie

Sklepy internetowe prowadzone w standardowy sposób zapewniają właścicielom dużą swobodę, ale nie do końca. Niezbędne jest między innymi posiadanie stałego magazynu do przechowywania towarów, realizacji zamówień i przygotowania do wysyłki. Dropshipping to model zapewniający większą swobodę. Nie potrzebujesz magazynu, który trzeba przynajmniej od czasu do czasu sprawdzać. Oznacza to, że możesz pracować gdzie chcesz i zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu. Podróż do innego miasta, a nawet kraju nie stanowi problemu. Potrzebujesz tylko dobrego połączenia internetowego, aby zawsze kontrolować swoją firmę.

5/5 - (2)