E-commerce – w czym tkwi fenomen?

319

Obecne lata to czas w którym łatwo możemy zauważyć jak szybko rozwija się proces automatyzacji i cyfryzacji. Kilkanaście lat temu większość z nas nie miała w domu komputera, a Ci którzy posiadali jednostki centralne często nie podpinali ich do sieci. Jak sytuacja wygląda na chwilę obecną? Dzisiaj każdy z nas ma w kieszeni telefon który jest połączony z siecią internetową 24/7. Ludzie są w sieci dosłownie w każdej chwili swojego życia. Taki stan rzeczy jest idealną chwilą dla osób przedsiębiorczych które w tak mocnej więzi człowieka z internetem zwęszyli interes. Jaki to interes? Oczywiście handel elektroniczny, tak zwany e-commerce. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie dlaczego stał on się aż tak popularny. 

Dlaczego biznes w sieci?

E-commerce wydaje się być tak interesujący z jednego prozaicznego powodu – prostota. Tak, próg wejścia w internetowy biznes polegający na handlu jest relatywnie niski. Niski w stosunku do innych interesów które nierzadko wymagają dużego wkładu finansowego na start, jak również późniejszego wkładu na utrzymanie, chociażby, przestrzeni magazynowej. W przypadku handlu internetowego jest inaczej, odchodzi nam mnóstwo kosztów związanych z fizycznymi magazynami, dzierżawą lokalu i utrzymaniem pracowników. 

Skąd czerpać wiedzę o biznesie w sieci? 

Mimo, że w przypadku handlu internetowego jest łatwiej niż w przypadku innych biznesów, nie oznacza to, że osoba nieposiadająca jakiejkolwiek wiedzy będzie w stanie sobie z tym poradzić. Jak więc pozyskać niezbędną wiedzę? Najlepsze będą szkolenia eCommerce. Udział w takim szkoleniu to przyjęcie wiedzy bezpośrednio od fachowców działających w branży, a więc wiedzy aktualnej i przydatnej. Można powiedzieć, że szkolenia eCommerce i kursy eCommerce są obecnie lepsze niż studią związane z handlem i marketingiem, właśnie przez to, że nauczycielami są na nich osoby z branży. Oprócz tego sam w sobie system szkoleń jest bardziej aktualny i bardziej przystępny dla ucznia niż klasyczne uniwersyteckie wykłady czy też wiedza czerpana z książek w których niestety nie mamy możliwości na wejście w interakcje z nauczycielem. 

5/5 - (4)