Jak zarabia się na Allegro – E Commerce w praktyce

236

Allegro to jedna z najbardziej znanych platform sprzedażowych w Polsce. Asortyment jest tak szeroki, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Wiele przedsiębiorstw, które prowadzą działalność sprzedażową, chętnie korzystają z Allegro i wystawiają na portalu swoje produkty. Jednak przy zbyt dużej konkurencji bardzo trudno jest się przebić i trafić do odbiorców. Jak zarabiać na Allegro?

Konkurencyjne ceny – drogą do sukcesu?

Każdy, kto chociaż raz korzystał z Allegro i poszukiwał konkretnego towaru, wie, że ofert jest naprawdę wiele. Logiczne jest więc to, że kupujący wybierze ten produkt, który będzie miał najniższą cenę. Ten sam produkt tańszy nawet o kilka złotych to dla klienta oczywisty wybór. W związku z tym osoby chcące trafić do odpowiedniego grona odbiorcy muszą ustalić taką cenę, która zachęci do zakupu. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie, ponieważ oprócz tego, że sprzedawca musi zarobić, to przede wszystkim na bieżąco śledzić poczynania konkurencji. W przypadku, gdy osób handlujących takim samym towarem na platformie jest naprawdę dużo, to koniecznością może okazać się zatrudnienie osoby, która odrębnie zajmie się monitorowaniem zmian u innych sprzedawców.

Towar potrzebny przez cały rok – szansa na podniesienie zysków?

Sprzedawcy, którzy sprzedają konkretny towar, muszą liczyć się z tym, że nie ominie ich batalia z konkurencją. Walka o klienta nie jest przyjemna, więc pole do popisu mogą mieć te osoby, które dopiero rozpoczynają handel i nie mają jeszcze określonego asortymentu. Dla nich jest to moment, kiedy mogą się przebić i zwiększyć swoją szansę na niemałe zyski. Wybór produktów, które będą sprzedawane, jest podstawą. Warto postawić na takie, które niezbędne są kupującym przez cały rok. Ciężko będzie sprzedać choinkę latem, czy kąpielówki zimą. Jest to raczej typ sprzedaży sezonowej. W innym okresie tylko nieliczni zrobią zakupy u takiego sprzedawcy, a dodatkowo będą prawdopodobnie liczyć na zniżkę. Na zabawki, chemię do sprzątania, czy książki popyt jest cały rok. Dobrze jest jednak znaleźć hurtownię, która będzie oferowała produkty inne niż te sprzedawane u konkurencji np. chemię z innego kraju, czy książki z ekologicznego papieru.

5/5 - (1)