Wszystko co powinieneś wiedzieć przed otworzeniem własnego biznesu

306

Założenie własnej firmy nie zapewni od razu sukcesu finansowego. Istnieje mnóstwo przypadków, kiedy nowe projekty szybko bankrutowały. Trzeba mieć nie tylko pomysł, ale też podstawowe informacje na temat nowych biznesów. Dzięki zastosowaniu się do kilku podstawowych zasad będzie dużo prościej o sukces. Zagadnienia z zakresu księgowości, ubezpieczeń społecznych i różnych kontroli powinny być opanowane w małym palcu. Jaką wiedzę podstawową trzeba mieć, zanim założy się własny biznes? 

Większa odpowiedzialność 

Trzeba pamiętać, że aż 80% biznesów upada po dwóch latach działalności. Wynika to z nieprawidłowego przygotowania do nowych realiów. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach jednocześnie. Warto odpowiednio zarządzać swoim czasem. Jednocześnie nie można się przepracowywać, bo można pracować przez 16 godzin dziennie. Część obowiązków trzeba przerzucić na współpracowników i zatrudnić osoby o odpowiednich kompetencjach. Trzeba żyć swoim biznesem przez niemal cały czas, a jednocześnie nie zapominać o życiu prywatnym. 

Formalności prawne 

Założenie własnej działalności wymaga zgłoszenia do odpowiednich urzędów. Trzeba odwiedzić urzędy miasta i gminy. Trzeba zarejestrować się w zakładach ubezpieczeń społecznych. Należy pamiętać też o specjalnym dokumencie zwanym formularzem CEIDG, czyli wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Marketing i dobra opinia firmy 

Sam pomysł i duży nakład pracy może nie wystarczyć. Czasami o naszej działalności muszą dowiedzieć się ludzie. Najlepiej posłużyć się marketingiem internetowym, bo w ten sposób dotrze się do największej ilości klientów. Warto założyć odpowiedni profil na portalach społecznościowych, posłużyć się newsletterem mailowym lub założyć sklep internetowy. Przydatnym narzędziem jest korzystanie z content marketingu. Działalność firmy zależy też od jakości oferowanych produktów czy usług. Jeżeli spełnia ona najwyższe standardy to opinia o firmie wytworzy się sama. Będzie ona krążyła od ust do ust, co zapewni jej długowieczność i całkiem spore pieniądze. 

5/5 - (5)